වරායේ සිර වූ ආහාර ජන­තා­වට | සිළුමිණ

වරායේ සිර වූ ආහාර ජන­තා­වට

රායේ සිරවී ඇති සියලු ම අත්‍යවශ්‍ය ආහාර ද්‍රව්‍ය තොග වහාම නිදහස් කිරීමට කටයුතු කරන්නැයි අගමැති මහින්ද රාජපක්ෂයන් ආනයන අපනයන පාලක ජෙනරාල්වරියට සහ රේගු අධ්‍යක්ෂ ජෙනරාල් වරයාට 24 වැනි සිකුරාදා පැවැති ජීවන වියදම් පිළිබඳ අමාත්‍ය මණ්ඩල අනුකාරක සභා රැස්වීමේදී නියෝග කළේ ය. එහිදී මුදල් ඇමැති බැසිල් රාජපක්ෂයන් ප්‍රකාශ කළේ එසේ නිදහස් වන අත්‍යවශ්‍ය ආහාර ද්‍රව්‍ය කඩිනමින් සතොස සහ අත්‍යවශ්‍ය ආහාර ආනයනකරුවන් හරහා ජනතාවට බෙදා දෙන ලෙස වෙළෙඳ ඇමැති ආචාර්ය බන්දුල ගුණවර්ධනට දැනුම් දෙන බව ය. මේ අතර කොළඹ වරාය පර්යන්ත අතර සිදුවන අන්තර් පර්යන්ත බහලු හුවමාරු (ITT) ප්‍රවාහනය අතරතුර පැවති තදබදය අවම කිරීමට මේ වන විට සියලු පියවර ගෙන තිබේ.

ජාතික මාර්ග පද්ධ­ති­යට සම­ගා­මීව කුලුනු මත ඉදි­වන මාර්ග පද්ධ­තියේ කොට­සක් කොළඹ වරාය පිවි­සුම් හා අභ්‍ය­න්තර මාර්ග­යට සමා­න්ත­රව ඉදි­වීම නිසා කොළඹ වරාය ඇතු­ළත ද මේ වන විට මාර්ග තද­බ­ද­යක් ඇති විණි. මේ තත්ත්වය නිසා වරාය පරි­ශ්‍රය තුළ බහාලු ප්‍රවා­හ­න­යට ද බල­පෑ­මක් එල්ල වී තිබුණි.

ඒ අනුව, ශ්‍රී ලංකා වරාය අධි­කා­රියේ සභා­පති කපි­තාන් නිහාල් කැප්පෙ­ටි­පො­ලගේ ක්ෂණික උප­දෙස් පරිදි ජය බහලු පර්ය­න්තයේ අදි­ර­යර හත­රෙහි ආර­ක්ෂිත සීමා තාප්පය කඩා ඉවත් කොට ITT ට්‍රක් රථ සඳහා පම­ණක් භාවිතා කිරී­මට තාව­කා­ලික දොර­ටු­වක් ඉතා කෙටි කාල­යක් තුළ ස්ථාපිත කිරී­මට අදාළ අංශ විසින් කට­යුතු කෙරිණි.

Comments